Granátové jablko

Videoukázka, jak dostat zrníčka z granátových jablek

Další způsoby přípravy

Technika „na mokro“

Odkrojte korunku granátového jablka a rozkrájejte jablko na několik kousků (ve tvaru měsíčků). Vložte granátové jablko do vody, rukama rozdělejte (natrhejte) jabko na menší kousky a oddělte zrníčka od slupky a vnitřních membrán. Kousky bílé membrány budou plavat na hladině, sesbírejte je. Slejte vodu, v míse zůstanou jenom zrníčka, která jsou připravena ke konzumaci.

Technika „na otlounkánka“

Rozkrojte granátové jablko vertikálně na poloviny. Položte jablko rozkrojenou částí nahoru a proveďte 4 stejné řezy asi 5 cm dlouhé a 5 cm hluboké. Držte jablko rozkroujenou částí dolů nad hlubší miskou a zatlačte na slupku oba palci stejnou silou, ale nesmí se roztrhat. Držte jablko jednou rukou a velkou lžící nebo malým válečkem pobouchejte. Semínka vypadají do připravené misky.

A co čerstvý džus z granátových jablek?

Pomocí citrusovače

Rozkrojte granátové jablko na poloviny, tak jako pomeranče pro připravu džusu. Doporučujeme použít ruční citrusovač. Jestliže použijete elektrický, dejte pozor, aby jste nerozdrtili mázdru (membránu) do džusu, jen tak zůstane džus sladký. Mázdra je velmi trpká a hořká a zkazí chu lahodného džusu. Přeceďte džus přes sítko nebo jemný cedník, tak odstraníte zrníčka. Dejte pozor, džus z granátového jablka velmi barví a jde špatně vyprat.

V mixéru

Nasypejte 2 šálky zrníček z granátového jablka do mixéru, mixujte dokud vše není tekuté. Přeceďte přes sítko nebo jemný cedník, tak oddělíte džus od semínek. Dejte pozor, džus z granátového jablka velmi barví a jde špatně vyprat.

Válecí metoda

Na tvrdém a hladkém povrhu zatlačte dlaní na granátové jabko a válejte je dokud všechna zrníčka nepopraskají (praskání přestane až jsou všechna zrníčka popraskaná). Odkrojte korunku a vymačkejte džus do připravené sklenice nebo zapíchněte brčko a zatlačte, aby se džus dostal ven. Dejte pozor, džus z granátového jablka velmi barví a jde špatně vyprat.

Š2008 GranatoveJablko.cz
Vytvořilo: OLIVA Webdesign Studio